Ajankohtaiset

Äänestä valtuuskunnan vaaleissa 7.1.–15.2.!

Voit äänestää helposti sähköisesti tai postitse lähettämällä äänestyslippusi palautuskuoressa 15.2. mennessä.

Ehdokkaisiin voit tutustua tarkemmin vaalikoneessamme, jossa he vastaavat kysymyksiin Duodecimin toiminnan tulevaisuuden suuntaviivoista ja terveydenhuollon ajankohtaisista aiheista.

Duodecim-seuran valtuuskunnan vaalit järjestetään sähköisenä ja postiäänestyksenä 7.1.–15.2.2019. Valtuuskunta on Duodecim-seuran korkein päättävä elin, seuraava 40-jäseninen valtuuskunta valitaan kolmivuotiskaudeksi 2019–2021.

Vaalilautakunta vahvistaa vaalin tuloksen viimeistään 26.2.2019. Vaalien tulos julkistetaan Duodecimin kotisivuilla ja Aikakauskirja Duodecimissa. Uuden valtuuskunnan toimikausi alkaa 1.4.2019.

Vaalisivuilta löydät lisätietoja ja käytännön ohjeita valtuuskunnan vaaleihin liittyen ja siellä voit äänestää sähköisesti verkkopankkitunnuksilla. Postitse voit äänestää lähettämällä palautuskuoressa äänestyslippusi, joka on toimitettu kaikille äänioikeutetuille vaalikirjeessä. Huolehdithan, että kirje on perillä viimeistään 15.2.2019 klo 16.

Valitse viisaasti – äänestä ja vaikuta! Katso video: