Ajankohtaiset

Äänestä valtuuskunnan vaaleissa 7.1.–15.2.!

Duodecim-seuran valtuuskunnan vaalit järjestetään sähköisenä ja postiäänestyksenä 7.1.–15.2.2019. Valtuuskunta on Duodecim-seuran korkein päättävä elin, seuraava 40-jäseninen valtuuskunta valitaan kolmivuotiskaudeksi 2019–2021.

Voit äänestää helposti sähköisesti tai postitse lähettämällä äänestyslippusi palautuskuoressa, joka on toimitettu kaikille äänioikeutetuille vaalikirjeessä. Huolehdithan siitä, että palautuskuori on perillä viimeistään 15.2.2019 klo 16.

Ehdokkaisiin voit tutustua tarkemmin vaalikoneessamme, jossa ehdokkaat vastaavat kysymyksiin Duodecimin toiminnan tulevaisuuden suuntaviivoista ja terveydenhuollon ajankohtaisista aiheista.

Vaalilautakunta vahvistaa vaalin tuloksen viimeistään 26.2.2019. Vaalien tulos julkistetaan Duodecimin kotisivuilla ja Aikakauskirja Duodecimissa. Uuden valtuuskunnan toimikausi alkaa 1.4.2019.

Vaalisivuilta löydät lisätietoja ja käytännön ohjeita valtuuskunnan vaaleihin liittyen.

Valitse viisaasti – äänestä ja vaikuta!