Ajankohtaiset

Valitse ehdokkaasi vaalikoneen avulla

Duodecimin valtuuskunnan vaalit järjestetään 7.1.–15.2.2019. Valitse viisaasti ja tutustu ehdokkaisiin etukäteen Duodecimin vaalikoneessa!

Vaalikoneessa ehdokkaat vastaavat kysymyksiin Duodecimin toiminnasta ja terveydenhuollon ajankohtaisista aiheista, ja äänestäjät saavat arvokasta tietoa ehdokkaista. Palvelu aukeaa äänestäjille 7.12.2018. Hyödynnä vaalikonetta ja löydä juuri sinulle sopivin ehdokas valtuuskunnan vaaleissa!

Valtuuskunta on Duodecim-seuran korkein päättävä elin. Seuraava 40-jäseninen valtuuskunta valitaan kolmivuotiskaudeksi 2019–2021. Valtuuskunnan jäsenet linjaavat Duodecim-seuran toimintaa terveydenhuollon muuttuvassa toimintaympäristössä.

Vaalisivuilta löydät vaalikoneen lisäksi muuta tietoa ja käytännön ohjeita valtuuskunnan vaaleihin liittyen.