Ajankohtaiset

Valtuuskunnan vaalit – vaaliluettelo nähtävissä

Vuonna 2019 jäsenistö valitsee edustajansa Duodecimin valtuuskuntaan. Vaalit järjestetään 7.1.–15.2.2019.

Valtuuskunnan vaaleissa äänioikeutettujen jäsenten lista on nähtävissä 10. –17.9.2018 Lääkäriseura Duodecimin tiloissa, osoitteessa Kalevankatu 11 A, Helsinki. Ensimmäistä kertaa myös opiskelijajäsenet 2. vuosikurssista alkaen voivat äänestää ja asettua ehdolle valtuuskunnan vaaleissa.

Rakenna huomista, vaikuta vaaleissa

Valtuuskunnan jäsenet linjaavat Duodecim-seuran toimintaa terveydenhuollon muuttuvassa toimintaympäristössä. Valtuuskunta on Duodecim-seuran korkein päättävä elin, seuraava 40-jäseninen valtuuskunta valitaan kolmivuotiskaudeksi 2019–2021.

Seuraa vaaliuutisointia kotisivuillamme ja somessa! Lisätietoja ja ohjeita myös vaalisivuillamme, jotka avautuvat 24.9.2018.